Savaitgalinės kelionės

Visų kelionių išvykimai iš Šiaulių.

Lankomų objektų kainos į kelionės kainą neįskaičiuotos.

 

ANYKŠČIAI

A. Žukausko-Vienuolio namas – memorialinis muziejus, A. Baranausko klėtelė, Šv. Mato bažnyčia, Angelų muziejus, Vorutos piliakalnis, Siaurojo geležinkelio muziejus ir galimybė pasivažinėti drezina ir siauruku, Liūdiškių piliakalnis ir J. Biliūno kapas, Anykščių šilelis, Puntuko akmuo, Arklio muziejus ir J. Biliūno memorialinė sodyba Niūronyse.

 

NEMUNO KILPŲ REGIONINIS PARKAS – BIRŠTONAS – PAŽAISLIO VIENUOLYNAS

Ekskursijos metu apžiūrime didžiąsias Nemuno kilpas: Punios, Balbieriškio, Prienų ir Birštono. Pažintis su Punios miesteliu. Puniospiliakalnis, vienas iš įdomiausių ir gražiausių Lietuvoje. Vietiniai žmonės jį vadina Marginio kalnu. Vykstame į Birštoną. Birštonas nuo seno garsėja savo įstabia gamta. Pažintis su miestu: Vytauto parkas ir paminklas Vytautui Didžiajam, Vytauto kalnas, Dainų kalnelis, Šv. Antano Paduviečio bažnyčia. Norintys gali aplankyti Birštono istorijos muziejų, kuris pristato kurorto praeitį, bei sakralinį muziejų. Pakeliui namo užsukame į Pažaislio vienuolyną. Ansamblis laikomas vienu geriausių brandžiojo baroko pavyzdžių Šiaurės ir Rytų Europoje.

 

DRUSKININKAI – GRŪTO PARKAS – MERKINĖ

Pažintis su Druskininkais: sovietinių skulptūrų muziejus Grūto parke, Šv. Marijos Škaplierinės bažnyčia, sanatorijos ir gydyklos, M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus, miško muziejus “Girios aidas”. Siūlome Jums dalyvauti „sūrioje pamokoje“, kurios metu galima ne tik susipažinti su druskos skulptūrų ekspozicija, bet ir patiems išbandyti palipdyti ir padrožinėti iš druskos. Maudynės moderniame vandens atrakcionų parke. Merkinės piliakalnis.

 

DRUSKININKAI – LIŠKIAVA – MERKINĖ

Gydyklos,  grožio šaltinis, sanatorijos, M. K. Čiurlionio memorialinis  muziejus, miško muziejus „Girios aidas“. Pageidaujantys  plaukia laivu Nemuno upe į Liškiavą. Vandens atrakcionų parkas arba nuotykių parkas ONE. Merkinės piliakalnis, Povilo piramidė.

 

ŽEMAITIJOS DVARAI

Pakeliui į Rietavą aplankote D. Poškos Baublius. Baubliai (Bijotai)- pirmasis Žemaitijos muziejus, kurį 1812 m. įkūrė poetas Dionizas Poška ąžuolo drevės altanoje – Baublyje (dviejų nukirstų ąžuolų išskobtuose kamienuose). Rietavo dvaro sodyba. Plungės dvaro rūmai, kurie statyti XIX a. pab., garsėjo kaip svarbus Žemaitijos kultūros ir švietimo centras. Tiškevičių dvaras ir žiemos sodas Kretingoje. Palangos grafų Tiškevičių rūmai. Renavo dvaras vienas iš įdomiausių ir geriausiai išlikusių prižiūrimų dvaro ansamblių Žemaitijoje.

 

PANEMUNĖS PILYS

Jurbarko dvaro parkas, Vytauto Didžiojo paminklas ir V. Grybo memorialinis muziejus. Panemunės pilis ir parkas. Raudonės pilis ir parkas, galimybė pakilti į 33,5 m aukščio pilies bokštą, iš kurio atsiveria nuostabi panorama. Veliuona. Belvederio dvaras ir parkas. Palemono kalnas Seredžiuje. Tiškevičių rūmai ir parkas Raudondvaryje.

 

PAMARYS, PER MARIAS I NIDĄ (2d./1n.)

 

PAMARYS – LAIVU PO NEMUNO DELTĄ

Bažnyčia ir žvejo etnografinė sodyba Rusnėje. Mažosios Lietuvos muziejus Šilutėje. Ventės ornitologijos stotis, švyturys. Kintai. Mingėskaimas. Švėkšnos dvaras,  bažnyčia. Plaukimas laivu.

 

PALANGA

 

KURŠIŲ NERIJA

Gintaro įlanka Juodkrantėje, medinių skulptūrų ekspozicija Raganų kalne. Garnių ir kormoranų kolonija, apžvalgos aikštelė ant Avino kalno. Pažintis su Nida ir jos gražiausiomis vietomis: Parnidžio kopa su saulės laikrodžiu-kalendoriumi, prieplauka, etnografinės kapinės ir krikštai, bažnyčia, Šlovės alėja, paminklas V. Kernagiui.

 

KLAIPĖDA – JŪROS ŠVENTĖ

Uostamiestis bus suskirstytas į “salas”, kuriose vyks įvairūs renginiai. Prie jų teritorijų ribų bus įrengti stilizuoti piratų praleidimo punktai, kur visi norintys patekti į renginį bus “apiplėšiami” – kiekvienas turės paaukoti po vieną centą. Mainais jiems bus įteiktas Jūros šventės žemėlapis – renginių programa.

Aikštėje prie burlaivio “Meridianas” bus įkurta “Piratų šalis”, kur karaliaus populiarūs jūriniai personažai, paaiškės lobių paslaptys ar bus kuriamos jūrinės legendos ir istorijos. Koncerto vedėjai ir koordinatoriai virs piratais. Kruizinių laivų terminalas virs klestinčiu senoviniu uostu, kur bus pinamos virvės ir tinklai, kalamos monetos su šventės simbolika, rūkoma žuvis ir pan.

 

ŽAGARĖ – VYŠNIŲ FESTIVALIS  

Vyšnių turgaus prekiautojai pristatys istorinį, kultūrinį, kulinarinį paveldą. Šventės lankytojai galės paragauti rūpestingai paruoštų lietuviškų ir latviškų patiekalų, gaminamų rankomis iš vietos išteklių, pagal technologijas, būdingas Lietuvai ir Latvijai, išgirsti jų atsiradimo istorijų, stebėti jų gaminimo procesą. O šeštadienio (liepos 16 d.) vakarą Žagarės dvaro parke skambės lietuvių ir latvių populiarioji muzika su žymiausiais kūrėjais ir atlikėjais.

Sekmadienis (liepos 17 d.) – Šeimų diena, kur mažiesiems ir jų tėveliams neišdildomų įspūdžių paliks Rygos cirko pasirodymai.

 

SUVALKIJOS KRAŠTAS

Vykstame į Prienų rajoną ir ten aplankome Šilavoto davatkyną. Daugiau nei šimtmetį čia buvo savotiškas vienuolynas, kuriame glaudėsi pamaldžios moterys – davatkėlės, visai parapijai dariusios gerus darbus. Vykstame į Marijampolę. Šv.Arkangelo Mykolo Mažoji bazilika, bažnyčios ir vienuolyno kompleksas, paminklas J.Jablonskiui, Žemaitės kapas. Pažintis su vienu seniausių Suvalkijos miestų – Vilkaviškiu ir jo apylinkėmis: Šv. M. Marijos Apsilankymo katedra, paminklas J.Basanavičiui, Paežerių dvaro sodyba, S. Neries tėviškė Kiršuose. Aplankome Ožkabalius – J. Basanavičiaus, visuomenės ir kultūros veikėjo, gimtinės sodybą-muziejų ir šalia jo ošiantį Tautinio Atgimimo ąžuolyną. Lankome Zyplių dvaro ansamblį, kurį sudaro 11 pastatų grupė: rūmai, dvi oficinos, virtuvė, karvidė, arklidė, tvartas, svirnas, ratinė, kumetynas, šunidė. Dvaro arklidėse veikia pastovi tautodailininkų darbų ekspozicija, įvyksta įvairūs renginiai. Sodybos pastatus supantis parkas – vienas didžiausių Lietuvoje.

 

AUKŠTAITIJA – ŠAKOČIO KEPIMAS

Ekskursijos metu aplankome ne tik Ignaliną ir Zarasus, bet ir šio krašto apylinkės. Palūšės bažnyčios architektūrinis ansamblis, Ginučių malūnas, Ladakalnis – viena gražiausių apžvalgos vietų Lietuvoje. Stripeikių senovės bitininkystės muziejus, šakočio kepimas.

 

KUPIŠKIS – NORIŪNAI – PALĖVENĖ – ROKIŠKIS  – BIRŽAI  (Sūrio ir alaus kelias)

 

KERNAVĖ – TRAKAI

Kernavės piliakalniai, Pajautos slėnis, Šv. Marijos Škaplierinės bažnyčia ir Kernavės muziejus. Trakai: salos pilies muziejus, pusiasalio pilies liekanos, karaimų kultūros pėdsakai

 

LATVIJOS PILYS IR DVARAI (2d./1n.)

 

RYGA – JŪRMALA

 

SIGULDA

Siguldoje lankotės Gaujos nacionaliniame parke. Siguldos dvaras ir pilis, kėlimasis virš Gaujos upės funikulieriumi, Gutmanio ola,Turaidos parkas ir pilis-tvirtovė, menanti ne tik karus, bet ir liūdną istoriją apie dviejų jaunuolių meilę, pasibaigusią Turaidos Rožės mirtimi… Turaidos Rožės kapas ir bažnyčia, Dainų slėnis.

 

RUNDALĖ – BAUSKĖ – MEŽOTNĖ – JELGAVA

Rundalės rūmų ansamblis – vienas žymiausių baroko stiliaus statinių šalyje, Latvijoje dar vadinamas mažuoju Versaliu. Akis džiugina rūmai ir parkas, kurio forma primena penkių spindulių saulę. Tai nuostabaus grožio parkas pavasarį, kai pražįsta tulpės, vasarą, kai žydi rožės. Mūšos upės skardžiai Bauskėje ir pilis-muziejus. Mežotnė. Jelgavos rūmai, kripta.

 

RUNDALĖ – TERVETĖS GAMTOS PARKAS

Rundalės rūmų ansamblis – vienas žymiausių baroko stiliaus statinių šalyje, Latvijoje dar vadinamas mažuoju Versaliu. Rūmus juosia nuostabaus grožio parkas. Tervetės gamtos parkas – Pasakų pasaulis, kurį valdo Miško karalius, nykštukai, velniai, raganos. Pasivaikščiojimas miško takais ir pažintis su pasakų personažais.

 

DAUGPILIS – AGLUONA

Daugpilis – miestas pietryčių Latvijoje, antrasis pagal dydį šalies miestas. Miestas išsidėstęs prie Dauguvos upės. Pažintis su miestu: Universiteto rūmai, tvirtovė, Šv. Petro katalikų bažnyčia, M. Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčia, Boriso ir Glebo stačiatikių katedra.Agluona – „Lietuvos Šiluva“. Miestelis įsikūręs tarp miškų ir garsus savo religiniu palikimu. Įspūdinga bažnyčia, Agluonos Marijos paveikslas nutapytas ant ąžuolinės lentos. Agluonos Švč. Mergelė garsėjo įvairiomis malonėmis visame krašte. Marijos garbė Agluonojetebegyvuoja. Kaip ir anksčiau, čia atvyksta gausūs maldininkai ne tik iš Latvijos, bet ir iš Lietuvos.

 

VENTSPILIS – TARPTAUTINIS GĖLIŲ FESTIVALIS

Ventspilis – populiariausia turistų vieta Latvijoje. Jis patrauklus savo kultūra, pramogomis, sportine veikla, jaukia aplinka. Lankomės Livonijos ordino pilyje, vienoje seniausių (1290) Latvijos viduramžių tvirtovių. Pasivaikštome pajūrio muziejuje po atviru dangumi, kur eksponuojami žvejų būstai, vėjo malūnai, žuvies rūkyklos bei tinklų saugojimo nameliai. Laivų ir inkarų kolekcija Inkarų take. Apžiūrime paminklą latvių jūrininkystės pradininkui K. Valdemarui, fontaną “Kuģu vērotājs (laivų stebėtojas)”, eksponatus iš tarptautinės menų projekto “Karvių paroda 2002”. Grožimės kilimais iš gyvų gėlių bei dalyvaujame miesto šventėje.

 

KULDYGA – VENTSPILIS

Kuldyga. Plačiausias Europoje Kuldygos Ventos krioklys. Tai net 243 metrų pločio gamtos kūrinys, per kurį galima perbristi ir pajusti vandens galią. Legendos pasakoja, jog kunigaikščiai čia lašišas rankomis gaudė. Senovinis raudonų plytų tiltas per Ventą, bažnyčia,Riežupės regioninio parko smėlio urvai.

Ventspilis – turistų pamėgtas miestas, išsaugojęs praeitį – nuostabų senamiestį. Jūsų laukia plaukiojimas laivu, Inkarų takas, Džiunglių takas, Livonijos ordino pilis, Uostgalis, Pajūrio gamtos muziejus, Pietų molas ir nuostabus pajūris.

 

LIEPOJA – VENTSPILIS

Pažintis su Liepojos miestu ir jo apylinkėmis. Ekskursija po Ventspilio senamiestį, plaukiojimas laivu, Inkarų takas, Džiunglių takas, Livonijos ordino pilis, Uostgalis, Pajūrio gamtos muziejus, Pietų molas ir nuostabus pajūris.

 

PAPĖ – LIEPOJA

 

TALINAS

švykstame iš Šiaulių 3.00 val. Apžvalginė ekskursija po Taliną autobusu: Tompea, Kadriorgo parkas ir rūmai, Dainų slėnis, Piritosburiavimo centras, Šv. Brigitos vienuolyno griuvėsiai, Botanikos sodas, tarptautinis jūrų uostas. Apžvalginės ekskursijos tęsinys pėsčiomis po senamiestį: Tompea pilis, Aleksandro Nevskio soboras, magistro sodas ir vartai, Rotušės aikštė, Šv. Dvasios bažnyčia, Didžioji gildija, namas “Trys seserys”, “Storosios Margaritos” bokštas ir kt. 19.00-20.00 val. išvykstame iš Talino. Apie 3.00 val. grįžtame į Šiaulius.

 

MUHU – SAREMA – HIUMA (2d./1n.)

Juigu skardis, Nimkulos olandiški vėjo malūnai, Eemu vėjo malūnas, Muhu tvirtovė, Muhu bažnyčia, Koguvos kaimas – muziejus. Vaike – Van sąsiauriu persikelsite į Saremos salą. Pangos skardis,  tipiškas salų kaimelis Viki, Angla vėjo malūnų kompleksas, Karjosbažnyčia, Kaali ežeras, Kuresarės miestelis. Hiumaa salos simbolis – Kopų švyturys, Saretirp iškyšulys.

 

VARŠUVA – KROKUVA – VELIČKA – ČENSTACHOVA (2d./1n.)

Veličkos druskų kasykla,  Krokuvos senamiestis: Turgaus aikštė, kuri yra didžiausia viduramžių aikštė Europoje, o pageidaujantys galės apsilankyti naujame muziejuje „Krokuvos požemiai“. Šv. Mergelės Marijos bazilika, kur apžiūrėsime didžiausią ir vieną įspūdingiausią Europoje viduramžių laikų altorių. Vavelio Katedra,  Jogailaičių universitetas, paminklas Žalgirio mūšiui, Floriono vartai.. Čenstachovos vienuolynas.

 

SEINAI – VYGRIAI – GIŽYCKAS – ŠV. LIPKA – DRUSKININKAI (2d./1n.) 

Vygrių ežeras, Kamaldulių bažnyčia ir vienuolynas, Šv. Brunono kryžius, Šv. Lipka, Augustavo miestelis, plaukimas kanalais, Augustavo Katedra, krantinė. Druskininkai, Šv. Marijos škaplirietės bažnyčia, sanatorijos, gydyklos, M.K. Čiurlionio memorialinis muziejus, miško muziejus „Girios aidas“, Grūto parkas.

 

SEINAI – VYGRIAI – AUGUSTAVAS

 

MINSKAS

Krėvos pilies liekanos, kurioje buvo nužudytas kunigaikštis Kęstutis, ekskursija po Minską : Nacionalinė biblioteka; Nepriklausomybės aikštė; Vyriausybės rūmai; Šv. Simeneono ir Jelenos bažnyčios, Archangelo Micailo skulptūra; Šv. Josifo bažnyčia; Ašarų sala – įstabaus grožio  paminklas žuvusiems Afganistane atminti. Priemiestis Troickoje su Jonu Kupolos parku ir įspūdingo dydžio biblioteka.

 

Daugiau informacijos telefonais: – 8 41 422 774, 8 698 27 113